Mycie i odśnieżanie dachów

Mycie i odśnieżanie dachów to bardzo popularna usługa w okresie jesienno-zimowy. Zalegający śnieg stanowi poważne zagrożenie, może obciążać konstrukcje dachu, znane są przypadki zawalenia dachu wskutek zbyt ciężkiej warstwy śniegu. Problemem są zwisające sople, które spadając, stanowią duże niebezpieczeństwo dla przechodzących ludzi oraz pojazdów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego obowiązek odśnieżania leży w gestii zarządców i właścicieli nieruchomości. Na dachu może znajdować się warstwa śniegu nieprzekraczająca 30 cm i warstwa lodu do grubości 8 cm. Podane są normy obciążenia dachów, które wynoszą od 70 do 100 kg na m2.

W okresie zimy, właściciele budynków lub osoby im podległe, są zobowiązani monitować ilość zalegającego dachu, i w razie potrzeby, zadbać o jego usunięcie. Odśnieżanie dachu budynku może być wykonane przez właściciela, osobę zarządzającą, przeszkolonych pracowników lub wynajętą firmę zewnętrzną. Jednak samodzielne usuwanie śniegu nie jest polecane. Wykonywane nieumiejętnie może spowodować dziury i uszkodzenia dachu. Brak odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenie może skończyć się upadkiem z dużej wysokości. W celu usunięcia śniegu zalecane jest skorzystanie z profesjonalnej firmy, która świadczy usługi związane z myciem i odśnieżaniem dachu, a także inne prace wysokościowe. Za nieodśnieżanie dachu grożą wysokie mandaty, od 500 zł do 1000 zł lub wyższe oraz skierowanie sprawy do sądu.

 
Odśnieżanie dachów
Świadczymy usługi dla osób prywatnych, firm i instytucji, hal i magazynów. Korzystając z naszych usług, mogę mieć Państwo pewność, że odśnieżanie dachu zostanie wykonane sprawie, dokładnie oraz z zachowaniem bezpieczeństwa. Dbamy o bezpieczeństwo swoje oraz mieszkańców, usuwając sople, zagradzamy teren, tak, aby nikomu nie stała się żadna krzywda. Zajmujemy się również pomiarem grubości pokrywy śnieżnej na dachu oraz odladzaniem rynien i rur. Posiadamy specjalistyczny sprzęt alpinistyczny, dzięki któremu możemy dotrzeć do każdego miejsca na dachu. Pracujemy techniką linową, posiadamy drabiny, rusztowania, specjalne zaczepy i podnośniki.

Jesteśmy doskonale przeszkoleni do pracy na wysokości, każdy z naszych pracowników przeszedł specjalistyczne szkolenia oraz posiada aktualne badania lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na dużych wysokościach. Wszystkie prace wykonujemy z zastosowaniem odpowiedniej technologii, bierzemy pod uwagę konstrukcje dachu oraz z zachowaniem przepisów BHP. Nasza firma ma siedzibę w Białymstoku. Istniejemy od 2008 r. możemy pochwalić się dużym doświadczeniem oraz imponującą ilością zrealizowanych projektów.

 

podczas odśnieżania dachów

 
Odśnieżanie i mycie dachów Białystok – co nas wyróżnia?
Proponujemy Państwu atrakcyjne ceny. Cena odśnieżania i mycia dachu (w okresie od wiosny do jesieni) jest uzależniona od powierzchni dachu, kąta nachylenia oraz grubości pokrywy śnieżnej. W razie pytań jesteśmy otwarci i zapraszamy do kontaktu. W przypadku dużych lub stałych zleceń istnieje możliwość negocjacji ceny. Wycena usługi jest zawsze bezpłatna, więc nic Państwo nie tracą, kontaktując się z nami. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Co świadczy o naszym profesjonalizmie? Cieszymy się pochlebnymi opiniami klientów, którzy skorzystali z naszych usług, często też do nas powracają oraz polecają nasze usługi swoich znajomym. A wiadomo, że najlepszą reklamą, jest poleceni przez innego klienta. Oferujemy usługi jednorazowe, ale jesteśmy również otwarci na dłuższą współpracę. Nasza firma z Białegostoku świadczy usługi na terenie całej Polski. Zapraszamy do współpracy.

Oprócz przedmiotowego mycie i odśnieżania dachów zajmujemy się także innymi usługami mieszczącymi się w zakresie prac wysokościowych. Wśród nich znajdują się także wysokościowe montaż reklam.