Mycie i czyszczenie elewacji

Pracujemy głównie w Białymstoku i okolicach. Zajmujemy się także myciem i czyszczeniem elewacji. Elewacja to niezbędny element każdej budowli. Pełni ona nie tylko funkcję zabezpieczającą, ale także reprezentacyjną. Niestety raz wykonana elewacja ulega ciągłym modyfikacjom wywołanym przez zmieniające się warunki klimatyczne. Deszcz, śnieg, silne wiatry i inne zdarzenia, skutecznie uniemożliwiają utrzymanie ścian w upragnionym porządku. W ten sposób powstają zabrudzenia, które z czasem mogą przekształcić się w siedlisko glonów i grzybów. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Różne rodzaje elewacji

Zasadniczo elewację da się czyścić i zalecana jest regularna aktywność w tym temacie. Aby jednak skutecznie zaplanować ten proces, należy zdać sobie sprawę, że tak jak w budownictwie wykorzystuje się różne rodzaje tynków, tak i metody ich czyszczenia mogą być odmienne. Ściany domów jednorodzinnych z reguły pokrywa się tynkami cienkowarstwowymi, które mogą posiadać różne parametry. Tynki o wysokiej nasiąkliwości, takie jak tynki mineralne, cechują się większą podatnością na zabrudzenia. Z kolei tynki silikonowe i silikatowe, mają większą gładkość, dzięki czemu zmniejsza się przyczepność wszelkich pobrudzeń. Tynki akrylowe są wyjątkowo narażone na działanie grzybów, mchów i porostów. Istotna jest także faktura – tynki chropowate szybciej pokrywają się kurzem.

Nieco inna sytuacja występuje w przypadku elewacji kamiennych i klinkierowych, na powierzchni których pojawiają się wykwity solne i przebarwienia. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie nowych obiektów przy wykorzystaniu cegieł. Te po wielu latach kruszą się i wypada z nich zaprawa. W powstałe szczeliny wnika woda, która nie tylko powoduje dalsze spustoszenia, ale jest też bodźcem dla pojawiania się kolejnych wykwitów.

 

podczas czyszczenie elewacji

Częstotliwość czyszczenia

Niezależnie jakim tynkiem dysponujemy, warto zwrócić uwagę, że nie istnieje żaden sztywny harmonogram czyszczenia. Mimo że wielu fachowców zaleca coroczne podejmowanie aktywności, każda elewacja powinna być traktowania indywidualne, w zależności od jej właściwości i ekspozycji na warunki klimatyczne. Niewielkie zabrudzenia można usunąć przy pomocy prostych urządzeń znajdujących się na wyposażeniu każdego domu: szczotki, wody, myjki ciśnieniowej i detergentu. Dopiero większe zabrudzenia wymagają użycia bardziej specjalistycznych środków, a raz na kilka lat warto wykonać kompleksowe mycie elewacji.

 

Czyszczenie elewacji Białystok – czym czyścić elewację?

Na początku należy określić jakiego typu zabrudzenia pojawiły się na elewacji. Inne postępowanie podejmiemy gdy mamy do czynienia ze zwykłym kurzem, a inne gdy w grę wchodzą glony bądź pleśń. Najpopularniejszą metodą czyszczenia jest mycie ściany pod ciśnieniem. Zazwyczaj używa się do tego celu myjki ciśnieniowej. Do wody warto dodać detergent lub specjalistyczny środek do mycia fasad. Jeśli nigdy wcześniej nie obsługiwaliśmy tego urządzenia, nie umiemy odpowiednio ustawić ciśnienia i zweryfikować poprawności stosowanej dyszy, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Błędnie przeprowadzona operacja czyszczenia, może zakończyć się zniszczeniem elewacji oraz koniecznością ponownego malowania całej ściany.

Nieco odmienna procedura występuje, gdy na elewacji osiadły się glony lub grzyby. W tym wypadku, z uwagi na niekorzystne działanie dla zdrowia oraz trudność w usunięciu, nieodzowne będzie odkażanie. Używamy do tego sprawdzonych preparatów zgodnie z zaleceniami producenta. Niestety, jeśli na ścianie raz zakwitło niepożądane życie, jest duże prawdopodobieństwo, że pojawi się na niej ponownie. W tej sytuacji niezbędna jest konsekwencja, regularność i stosowanie właściwych, sprawdzonych rozwiązań.

Mycie elewacji Białystok – zdaj się na specjalistów!

Grupa POOD Alpinizm Przemysłowy jest firmą działającą na rynku od ponad 10 lat. Realizując mycie dachów, czyszczenie elewacji i mycie okien, usuwamy wszelkiego rodzaju zabrudzenia, w tym:

  • zacieki,
  • glony i grzyby,
  • osady i kurz,
  • oleje,
  • sadze,
  • błoto,
  • graffiti.

 

Dzięki setkom realizacji, doskonale wiemy jak poradzić sobie z konkretnym typem zabrudzenia na Państwa elewacji. Samodzielne dobranie właściwych narzędzi może się okazać kłopotliwe, stąd warto zdać się na nasz profesjonalizm. W swojej historii dokonywaliśmy już czyszczenia tynków różnego rodzaju: cegieł, ścian kamiennych, klinkieru, betonu, sidingu czy paneli elewacyjnych. Podejmujemy się zleceń zarówno indywidualnych, jak i dotyczących większej liczby obiektów. Obsługujemy domki jednorodzinne, hotele, obiekty przemysłowe, handlowe, magazynowe i sportowe. Nie ograniczamy się do konkretnych specjalizacji i ciągle jesteśmy głodni nowych wyzwań. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań popartych naszym wieloletnim doświadczeniem. Osiągamy wysokie efekty czyszczenia bez narażania elewacji na uszkodzenia. Jesteśmy gotowi podjąć się zadań wykonywanych na dużych wysokościach. Decydując się na ofertę Grupy POOD wybierają Państwo terminowość, profesjonalizm i wysoką jakość.

Zapraszamy do skorzystania z świadczonych przez nas usług mycie i czyszczenia elewacji – zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Białymstoku.